Akademia Operatora - I edycja kursu

Właśnie dobiegła końca pierwsza edycja naszego kursu na operatora żurawia wieżowego w ramach Akademii Operatora organizowanego przez BAUKRANE.

Projekt powstał z myślą o poprawie bezpieczeństwa wśród operatorów. Naszym celem jest szkolenie profesjonalistów i wpajanie im dobrych praktyk.

Uczestnicy kursu odbyli 30 h teorii podczas której poznawali m.in. przepisy BHP, ogólne wiadomości o budowie i działaniu żurawi, zagrożenia związane z pracą operatora i problematykę urządzeń zabezpieczających.

Po części wykładowej kursant posiada kompleksową wiedzę umożliwiającą mu bezproblemową i samodzielną pracę na żurawiu wieżowym. Znane powinny mu być także obowiązki przed rozpoczęciem pracy, w trakcie jej trwania i po jej zakończeniu. Część praktyczna kursu na operatora żurawi wieżowych polegała na nabyciu umiejętności praktycznej obsługi żurawia wieżowego poprzez ćwiczenia i praktyki na placu budowy.

Po ukończeniu kursu oraz pozytywnym wyniku egzaminu państwowego na kursantów czeka praca w naszej firmie.

W związku z dużym zainteresowaniem kursem, planujemy kolejną edycję, która odbędzie się w styczniu 2022. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania aplikacji.