Dołącz do nas! Sprawdź aktualne rekrutacje i znajdź swoje miejsce w naszym zespole!

Razem wychodzimy poza schemat – wyprawa z Miłką Raulin

Razem wychodzimy poza schemat – wyprawa z Miłką Raulin

Razem z Miłką Raulin wyruszamy na jej nową wyprawę. Tym razem celem jest Trawers Grenlandii!
Jest to jeden z najbardziej wymagających trawersów świata, na jego pokonanie trzeba zarezerwować sobie niemal miesiąc, przez co większość czasu przemierza się go po lądolodzie. Temperatura jakiej może się spodziewać to ok. -25 stopni Celsjusza. Do tej pory udało się go zdobyć tylko 9 Polakom. Miłka ma szanse być 2 kobietą z Polski, która dokona tego wyczynu.

Miłka będzie szła z potężnym bagażem zamocowanym na specjalnych saniach transportowych, bagażem który waży ok. 80-90 kg, gdzie Ona sama ma wagę 50 kg. W tych 80 kilogramach ładunku na saniach będą tylko niezbędne rzeczy: namiot, kuchenka paliwowa oraz 15 litrów paliwa i jedzenie o dziennej kaloryczności wymaganej przez ubezpieczyciela wyprawy i grenlandzki rząd (5000 kcal/dzień), co przekłada się na 33 kg samych artykułów spożywczych. W skład bagażu wchodzą jeszcze m.in.: lokalizator GPS, telefon satelitarny, panele słoneczne i powerbanki, lina i sprzęt wysokogórski niezbędny do przemieszczania w trakcie wejścia i zejścia po lodowcu, odzież, śpiwór, karimata, apteczka lekarska.

Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli wspierać Miłkę w jej podróży, a to już nasza 4 wspólna eskapada.
Start wyprawy już 3 maja. Trzymamy mocno kciuki! Poniżej można obejrzeć wywiady z Miłką na temat jej poprzednich wypraw oraz tej, która już niebawem.

AKTUALNOŚCI

Zobacz co u nas słychać