System antyupadkowy

SYSTEM ANTYUPADKOWY

System antyupadkowy ALSIPERCHA, to rodzaj systemu autoasekuracyjnego stosowanego w pracach budowlanych, gdzie istnieje ryzyko upadku z wysokości. Biorąc pod uwagę, że większość prac związanych z szalunkami ma również związek z wysokością i pracą przy krawędziach, konieczny na każdej inwestycji budowlanej jest system zabezpieczający przed upadkiem, lub innymi słowy niezbędna jest asekuracja podczas wykonywania deskowań, aby zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa.

ALSIPERCHA to rodzaj żurawika wkładanego w tuleję zatopioną w słupie (zaraz po zalaniu betonem). Do tego żurawika mocowane jest urządzenie samohamowne umieszczone ponad głową użytkownika, dzięki czemu mamy możliwość zabezpieczania pracowników podczas deskowania i zbrojenia stropów – szczególnie w budynkach o małej wysokości kondygnacji. Zaczepienie szelek do jednego wspornika umożliwia pracę w promieniu 6,5 m wokół słupa, a przy odległości mniejszej niż 8,5 m pomiędzy słupami, mamy możliwość przemieszczania w poziomie (stosując zasadę przypięcia szelek do minimum jednego wspornika).

Układ taki jest w pełni  bezpiecznym i skutecznym systemem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości we wszystkich niebezpiecznych sytuacjach, jakie pojawiają się podczas procesu montowania szalunku do konstrukcji betonowych.

Głównym elementem systemu ALSIPERCHA jest metalowy żuraw w kształcie odwróconej litery „L” o długości 2,5m i wysokości 4,3m (wartość tego parametru ulega zmniejszeniu do 3,5m po zamontowaniu urządzenia w słupie).

Cały zestaw jest przenoszony za pomocą dźwigu przy użyciu specjalnego zawiesia i osadzony w metalowych gniazdach traconych o kształcie stożkowym, wpuszczonych wcześniej w słupy podczas ich betonowania. Rury osadzone we wnętrzu słupów w żaden sposób nie oddziaływują na ich konstrukcję. Elementy systemu ALSIPERCHA swobodnie obracają się o 360°.

ELEMENTY SYSTEMU:

  1. Bosak
  2. Zawiesie
  3. Żuraw
  4. Wyciąg zabezpieczający
  5. Czerwony zacisk
  6. Gniazdo rurowe
  7. Przedłużenie uprzęży

Wyślij zapytanie

potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij poniższy przycisk.

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.