System szalunkowy BAUTEKK (część 1)

Wyszukaj w serwisie

System szalunkowy BAUTEKK

(część 1)

 

Realizacja każdej inwestycji budowlanej, zarówno małej jak i dużej, niesie za sobą konieczność doboru właściwego sprzętu. To od niego w dużej mierze zależy jak szybko i sprawnie będą przebiegać prace, czy uda się utrzymać je zgodnie z harmonogramem oraz przeprowadzić całość w ramach zaplanowanego budżetu. Dostępne na rynku systemy szalunkowe zaprojektowane były tak, aby maksymalnie możliwie uprościć prace, przyśpieszyć kolejne etapy realizacji oraz zoptymalizować koszty. Pomimo wielu swoich zalet, nie były idealne w swoich konstrukcjach i w wielu przypadkach utrudniały prace cieślom na etapie szalowania. Działając w branży budowlanej, na przestrzeni wielu lat, BAUKRANE miało możliwość zaobserwować jakich problemów najczęściej doświadczają inwestorzy lub generalni wykonawcy oraz jakie rozwiązania technologiczne mogłyby znacząco poprawić komfort pracy, bezpieczeństwo na placu budowy oraz zoptymalizować ponoszone koszty. Dzięki tym doświadczeniom i odpowiadając na potrzeby branży budowlanej powstał system szalunkowy BAUTEKK

 

BAUTEKK to lekki i uniwersalny, systemowy szalunek ścienny, przeznaczony do małych form, takich jak:

  • ławy i ściany fundamentowe,
  • belki podwalinowe i ogrodzeniowe,
  • stopy fundamentowe,
  • komory, studzienki, zbiorniki,
  • podciągi i żebra stropowe,
  • wieńce stropowe,
  • słupy i rdzenie żelbetowe.

 

System został tak zaprojektowany, aby zapewnić wszelkie warunki techniczne i ekonomiczne dla realizacji małych i średnich obiektów, przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Z uwagi na gabaryty elementów system BAUTEKK przydatny jest również przy realizacji skomplikowanych elementów żelbetowych w budownictwie przemysłowym. Dzięki lekkiej i wytrzymałej konstrukcji system jest łatwy i wygodny w użyciu przy ręcznym montażu na budowie.

 

Szalunek BAUTEKK jest zaawansowanym technicznie produktem najwyższej jakości, zaprojektowanym i wyprodukowanym w Polsce. Zewnętrzną ramę szalunku tworzy perforowany płaskownik o grubości 5 mm i szerokości 8 cm. Wewnętrzną ramę tworzą płaskowniki połączone w zacięcie, co wzmacnia konstrukcję płyty i podnosi estetykę wykonania. Całość jest ocynkowana ogniowo. W ramie zabudowana jest wysokogatunkowa sklejka brzozowa lub pokryta warstwą tworzywa sztucznego PPL o grubości 12 mm. Zastosowane innowacyjne rozwiązania, staranność wykonania spoin, użycie do produkcji wysokiej jakości materiałów, a także drobiazgowa kontrola każdego elementu znacznie wydłuża żywotność szalunku oraz wygodę i bezpieczeństwo jego użytkowania. Profile skrajne ramy oraz żebra pośrednie mają perforowane otwory w rozstawach co 5 cm, tak więc można łączyć ze sobą płyty z przesunięciem na wysokości i szerokości różnym wielokrotności modułu rozmieszczenia otworów.

 

Poszycie szalunku wykonane jest z wysokogatunkowej, wodoodpornej sklejki brzozowej lub opcjonalnie – pokrytej tworzywem sztucznym PPL. Otwory na ściągi wykonane są w stalowym profilu, który skutecznie zabezpiecza sklejkę przed uszkodzeniami podczas użytkowania szalunku. Poszycie zamocowane jest do ramy za pomocą nitów, co ułatwia ewentualną jego wymianę w przypadku uszkodzenia. Dzięki bogatej gamie rozmiarów płyt szalunek Bautekk znajduje zastosowanie dla każdego przypadku budowlanego i jest przez to uniwersalny na każdej budowie. Pomimo lekkiej konstrukcji płyt, dopuszczalne parcie mieszanki betonowej wynosi 40 kN/m2. Stosując elementy wyposażenia podstawowego systemu i dokładnie je dopasowując osiąga się duże oszczędności czasu i ponoszonych kosztów w porównaniu ze stosowaniem tradycyjnego deskowania drewnianego. Elementy wyposażenia dodatkowego oraz zintegrowane płyty VT (potocznie zwane również płytami VZ), rozszerzają zakres możliwości stosowania szalunku.

 

Jak więc łatwo można zauważyć, BAUTEKK to naprawdę bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających sprzętu najwyższej jakości w rozsądnej cenie, pozwalającego przyśpieszyć i ułatwić pracę, zaoszczędzając równocześnie czas i pieniądze. W kolejnym artykule przybliżymy i omówimy najważniejsze rozwiązania techniczne zastosowane w systemie BAUTEKK oraz podstawowe akcesoria szalunkowe jakie zostały dopracowane z myślą o tym właśnie systemie.

 

PRZEJDŹ DO KOLEJNEGO ARTYKUŁU:

 

 

BAUKRANE sklep internetowy