Główna/y Księgowa/y

Znajdź dla siebie nowe miejsce i rozwijaj się razem z nami.

01

Stanowisko

Szczegóły stanowiska

Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:

  • nadzorowanie obszaru finansów, księgowości, podatków i controllingu w spółkach Grupy,
  • koordynacja pracy zespołów finansowo-księgowych,
  • nadzór nad funkcjonalnościami systemu finansowo-księgowego,
  • przygotowywanie opartych o dane księgowe raportów na potrzeby zarządu, banków oraz innych instytucji zewnętrznych,
  • sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, w tym cen transferowych,
  • przygotowywane sprawozdań GUS, NBP, Intrastat,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi oraz doradcami podatkowymi i audytorami,
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych (weryfikacja poprawności rejestrów i deklaracji VAT, kalkulacji zaliczek oraz rocznych deklaracji CIT, kalkulacji podatku odroczonego),
  • nadzór nad gospodarką finansowąnadzór nad obsługą płacową oraz ubezpieczeniową,
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo – podatkowe,
  • monitorowanie zmian w zakresie prawa podatkowego i UoR oraz ich odpowiednie dostosowanie do sposobu funkcjonowania grupy,
  • optymalizacja procesów księgowych,
  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy (wspieranie Zarządu w kwestiach podatkowych i finansowych),
  • współpraca z pozostałymi działami.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości lub finansów,
  • minimum 5 letnie doświadczenie w samodzielnej roli Głównej Księgowej/Głównego Księgowego,
  • biegła znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości zwłaszcza przy obsłudze podmiotów takich jak spółka z o.o.,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP,
  • terminowość, systematyczność, dokładność,
  • umiejętność efektywnego zarządzania zespołem,
  • umiejętność wielowątkowego działania,
  • samodzielność i skuteczność w działaniu,
  • łatwość nawiązywania kontaktów i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • samodzielną, kreatywną i stałą pracę w stabilnej firmie,
  • możliwości rozwoju zawodowego,
  • wynagrodzenia adekwatne do posiadanych umiejętności,
  • możliwość wdrażania nowych pomysłów,
  • przyjazne warunki pracy w otwartym zespole,
  • samochód służbowy.

02

Aplikacja

Jeśli jesteś ambitną, lubisz wyzwania oraz chcesz rozwinąć swoje umiejętności i kwalifikacje zrób kolejny krok w swojej karierze!

03