- Strona główna
- »
- Szalunki
- »
- Szalunki stropowe
- »
- System dźwigarkowy
System dźwigarkowy:
System tradycyjnego szalunku stropowego (potocznie zwanego dźwigarowym), przeznaczony jest do deskowania stropów o dowolnych kształtach. Dzięki niewielkiej liczbie elementów wchodzących w skład systemu, jego montaż i demontaż staje się prosty i szybki. System szalunku stropowego umożliwia również wykonywanie podciągów o różnych przekrojach. Tradycyjny szalunek dźwigarkowy ,składa się z trzech podstawowych grup elementów konstrukcyjnych:
- podpór stropowych,
- dźwigarków drewnianych,
- poszycia szalunku – czyli sklejki o odpowiednich parametrach technicznych
oraz elementów uzupełniających umożliwiających ustawienie szalunku tj.:
- głowic podtrzymujących dźwigary na podporach,
- trójnogów służących do pionowego ustawienia podpór,
- słupków poręczy do zamocowania poręczy w postaci (desek).
Podpory stropowe są podstawowym elementem systemu , posiadają duży zakres regulacji wysuwu wysokości podpory. Regulacja odbywa się dwuetapowo:
- a. skokowo co 10 cm, przez nałożenie G-haka na żądanej wysokości w trzpieniu podpory;
- b. regulacja dokładna – w zakresie 10 cm, przez pokręcenie nakrętką na trzpieniu podpory można precyzyjnie, co do milimetra, zniwelować powierzchnię stropu.
Podpory stropowe wykonane są z antykorozyjnych rur stalowych cynkowanych ogniowo, takie zabezpieczenie antykorozyjne gwarantuje dużą odporność podpór na działanie czynników atmosferycznych. Podpory można regulować w zakresie wysokości od 1482 mm do 5500 mm.
Dźwigary Drewniane są produkowane przez wiodących światowych producentów , ich wysoka trwałość zapewniona jest przez odpowiednią impregnację oraz zastosowanie okuć na końcach.
Dźwigary oferujemy w długościach od 1000 mm do 5900 mm.
Ważnym elementem stropu tradycyjnego są głowice: rozstaw widełek głowicy umożliwia bezpieczne włożenie jednego dźwigarka, a po obróceniu głowicy o 90° – dwóch dźwigarów. System ten pozwał na łączenie dźwigarów w dowolną długość bez konieczności stosowania dodatkowych podpór. Głowica montowana jest na podporze poprzez wsunięcie trzpienia głowicy w wierzchołek podpory.
Trójnóg do podpór to kolejny element dla systemu szalunku stropu tradycyjnego . Służy on jako zabezpieczenie przed przewróceniem się podpory w trakcie jej ustawiania. Przy czym podpora i trójnóg są elementami niezależnymi. Po zamontowaniu jednej podpory trójnóg można przestawić do następnej podpory. Każdą nogę trójnogu można ustawić pod dowolnym kątem, co ułatwia i umożliwia pracę z trójnogiem nawet w ciasnych pomieszczeniach, przy ścianach, narożach. Ważnym i niezbędnym z punktu widzenia BHP elementem w systemie są uchwyty oraz słupki poręczy. Służą one do wykonania obarierowania ochronnego na czas budowy.
W komplecie ze słupkami stosuje się deski, umiejscowione w gniazdach tychże słupków, które służą za poręcze ochronne. W zależności od potrzeb, zastosowanie odpowiedniego uchwytu pozwala na mocowanie słupka na krawędzi stropu lub na konstrukcji szalunku stropowego.
W ofercie Baukrane znajduje się bardzo szeroki wybór elementów bhp pozwalające na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa na każdym etapie inwestycji..
Wyślij zapytanie
Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.
BAUKRANE – siedziba główna
ul. Jana Keplera 36, 80-299 Gdańsk
kom.: 510 345 555
tel.: 58 345 11 77
e-mail:
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ,
VII Wydział Gospodarczy Krajowego
Rejestru Sądowego
KRS 0000533872
NIP 584-26-59-127




© 2019 BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Mapa strony | Polityka prywatności
realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive