System dźwigarkowy

System dźwigarkowy:

 

System tradycyjnego szalunku stropowego (potocznie zwanego dźwigarowym), przeznaczony jest do deskowania stropów o dowolnych kształtach. Dzięki niewielkiej liczbie elementów wchodzących w skład systemu, jego montaż i demontaż staje się prosty i szybki. System szalunku stropowego umożliwia również wykonywanie podciągów o różnych przekrojach. Tradycyjny szalunek dźwigarkowy ,składa się z trzech podstawowych grup elementów konstrukcyjnych:

 

  • podpór stropowych,
  • dźwigarków drewnianych,
  • poszycia szalunku – czyli sklejki o odpowiednich parametrach technicznych

 

oraz elementów uzupełniających umożliwiających ustawienie szalunku tj.:

 

  • głowic podtrzymujących dźwigary na podporach,
  • trójnogów służących do pionowego ustawienia podpór,
  • słupków poręczy do zamocowania poręczy w postaci (desek).

 

Podpory stropowe są podstawowym elementem systemu , posiadają duży zakres regulacji wysuwu wysokości podpory. Regulacja odbywa się dwuetapowo:

 

  • a. skokowo co 10 cm, przez nałożenie G-haka na żądanej wysokości w trzpieniu podpory;
  • b. regulacja dokładna – w zakresie 10 cm, przez pokręcenie nakrętką na trzpieniu podpory można precyzyjnie, co do milimetra, zniwelować powierzchnię stropu.

 

Podpory stropowe wykonane są z antykorozyjnych rur stalowych cynkowanych ogniowo, takie zabezpieczenie antykorozyjne gwarantuje dużą odporność podpór na działanie czynników atmosferycznych. Podpory można regulować w zakresie wysokości od 1482 mm do 5500 mm.

 

Dźwigary Drewniane są produkowane przez wiodących światowych producentów , ich wysoka trwałość zapewniona jest przez odpowiednią impregnację oraz zastosowanie okuć na końcach.

 

Dźwigary oferujemy w długościach od 1000 mm do 5900 mm.

 

Ważnym elementem stropu tradycyjnego są głowice: rozstaw widełek głowicy umożliwia bezpieczne włożenie jednego dźwigarka, a po obróceniu głowicy o 90° – dwóch dźwigarów. System ten pozwał na łączenie dźwigarów w dowolną długość bez konieczności stosowania dodatkowych podpór. Głowica montowana jest na podporze poprzez wsunięcie trzpienia głowicy w wierzchołek podpory.

 

Trójnóg do podpór to kolejny element dla systemu szalunku stropu tradycyjnego . Służy on jako zabezpieczenie przed przewróceniem się podpory w trakcie jej ustawiania. Przy czym podpora i trójnóg są elementami niezależnymi. Po zamontowaniu jednej podpory trójnóg można przestawić do następnej podpory. Każdą nogę trójnogu można ustawić pod dowolnym kątem, co ułatwia i umożliwia pracę z trójnogiem nawet w ciasnych pomieszczeniach, przy ścianach, narożach. Ważnym i niezbędnym z punktu widzenia BHP elementem w systemie są uchwyty oraz słupki poręczy. Służą one do wykonania obarierowania ochronnego na czas budowy.

 

W komplecie ze słupkami stosuje się deski, umiejscowione w gniazdach tychże słupków, które służą za poręcze ochronne. W zależności od potrzeb, zastosowanie odpowiedniego uchwytu pozwala na mocowanie słupka na krawędzi stropu lub na konstrukcji szalunku stropowego.

 

W ofercie Baukrane znajduje się bardzo szeroki wybór elementów bhp pozwalające na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa na każdym etapie inwestycji..

 

Wyślij zapytanie

potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij poniższy przycisk.

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.